آیا می‌دانستید بهترین کباب شاندیز در تهران هست نه مشهد؟!

1398/10/05 در ساعت 00:00:00

برخلاف تصور همه که گمان می‌کنند بهترین کباب شاندیز را در مشهد می‌توانند بیابند باید گفت که بهترین کباب شاندیز در تهران یافت می‌شود.

آیا می‌دانستید بهترین کباب شاندیز در تهران هست نه مشهد؟!

اگر گیاه‌خواران را فاکتور بگیریم کباب یکی از غذاهای پرطرفدار ایرانیان است که در اکثر سفره‌های مجالس عروسی، تولد، مراسم ترحیم و سایر مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی سرو می‌شود. در منوی اکثر رستوران‌ها نیز نام انواع کباب مثل شیشلیک، کوبیده، بختیاری، سلطانی و غیره به چشم می‌خورد؛ اگرچه در میان آن‌ها کباب شیشلیک(کباب شاندیز) طرفداران بیشتری دارد. شیشلیک یکی از لذیذترین کباب‌ها است که از گوشت دنده گوسفندی تهیه می‌شود و روش آماده‌سازی و طبخ آن با فوت‌وفن‌هایی همراه بوده و به مهارت ویژه‌ای نیاز دارد.

از آنجایی‌که تهران کلان‌شهری پرجمعیت است که هرساله افراد زیادی نیز به‌عنوان مسافر یا توریست خارجی به آن سفر می‌کنند بنابراین رستوران‌های لوکس و درجه‌یک زیادی می‌توانید در تهران بیابید که انواع کباب‌ها خصوصاً کباب شیشلیک(کباب شاندیز) را در منوی خود دارند اما تنها برخی از آن‌ها عنوان بهترین کباب شاندیز در تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

برخلاف تصور همه که گمان می‌کنند بهترین کباب شاندیز را در مشهد می‌توانند بیابند باید گفت که بهترین کباب شاندیز در تهران یافت می‌شود. ازاین‌رو قصد داریم بهترین شیشلیک تهران را به شما معرفی کرده و رازهای محبوبیت آن را باهم مرور کنیم.

 

سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

• نکاتی که در طبخ کباب شیشلیک(کباب شاندیز) باید به آن توجه کرد
• طرز تهیه بهترین کباب شاندیز در تهران

نکاتی که در طبخ کباب شیشلیک(کباب شاندیز) باید به آن توجه کرد

1. برای طبخ شیشلیک باید از گوشت تازه و مرغوب استفاده کنید. در تهیه بهترین شیشلیک تهران چربی انتهای گوشت را جدا می‌کنند چراکه این چربی اجازه نمی‌دهد کباب به‌خوبی پخته شود، در مقابل چربی روی دنده‌ها را جدا نمی‌کنند زیرا باعث خوشمزه‌تر شدن کباب می‌شود. شیشلیک یک غذای نیمه‌چرب است و حفظ تعادل چربی آن ‌یک مهارت تلقی می‌گردد، ازآنجایی‌که کباب پرچرب برای سلامتی مضر است و کباب بدون چربی نیز به‌اندازه کافی ترد نمی‌شود و مزه مطلوبی ندارد، بنابراین رعایت این نکته یکی از اصول اولیه و اساسی در طبخ شیشلیک است.

بهترین کباب شاندیز در تهران

2. دومین نکته‌ای که در طبخ شیشلیک باید به آن توجه کنید این است که نمک را از ابتدا به مخلوط اضافه نکنید چراکه باعث سفت شدن گوشت می‌شود اگر می‌خواهید گوشت شما ترد و خوشمزه باشد بهتر است نمک را در مراحل پایانی آماده شدن کباب به آن اضافه کنید. این نکته و رعایت آن بهترین شیشلیک تهران را از سایر انواع آن متمایز کرده است. سرو نمک همراه این کباب در رستوران ارکیده رایج بوده تا هر فرد با توجه به ذائقه خود میزان مناسبی از نمک را به غذایش اضافه ‌کند.

 

3. اضافه کردن آب‌لیمو به گوشت نیز باعث می‌شود گوشت شما سفت شود. بهتر است قبل از اضافه کردن آب‌لیمو گوشت را با روغن مایع کاور کرده و سپس آب‌لیمو را به گوشت اضافه کنید تا طعم بگیرد و گوشت شما ترد شود. ارکیده برای ارائه بهترین کباب شاندیز در تهران و سرو کبابی نرم و ترد این نکته را به‌خوبی رعایت می‌کند تا مشتریان از خوردن آن نهایت لذت را ببرند. همچنین استفاده از آب‌لیموی تازه راز خوشمزگی این غذاست؛ همچنین آب‌لیموی تازه باعث می‌شود آهن موجود در گوشت قرمز جذب بدن شود.

 

4. یکی دیگر از نکته‌هایی که در طبخ کباب شیشلیک(کباب شاندیز) باید به آن توجه کرد نحوه‌ی خرد کردن پیاز است. اگر پیازها را رنده یا له کنید ممکن است کباب شما طعم نگیرد و یا زمان پخت به گوشت بچسبد و سبب تلخ شدن آن ‌شود. بهتر است پیازها را درشت خردکرده و به گوشت اضافه کنید؛ اگر پیازها را رنده یا له کنید نمی‌توانید زمان به سیخ کشیدن آن‌ها را از گوشت جدا کنید لذا هنگامی‌که گوشت‌ها را روی حرارت قرار می‌دهید پیازها تغییر رنگ داده و می‌سوزند؛ درحالی‌که تصور می‌کنید کباب آماده‌شده و پخت بیشتر آن را متوقف می‌کنید، با کبابی تلخ و نپخته روبه‌رو خواهید شد. در پخت لذیذترین و بهترین کباب شاندیز در تهران درست خورد کردن پیازها موردتوجه قرارگرفته تا طعم عالی کباب حفظ‌شده و گوشت آن کاملاً پخته شود.

 

5. نکته‌ی بعدی که در طبخ شیشلیک باید به آن توجه کرد زمان اضافه کردن زعفران است. اگر زعفران را هم‌زمان با پیاز و سایر مواد به گوشت اضافه کنید به‌جای آنکه گوشت شما طعم و رنگ بگیرد محتویات مایع رنگ و طعم زعفران می‌گیرند؛ بنابراین بهتر است زعفران را یک ساعت قبل از اضافه کردن باقی مواد به گوشت افزوده تا عطر زعفران به خرد گوشت برود. 

بهترین کباب شاندیز در تهران

6. نکته‌ی آخر این است که بعد از سیخ زدن دنده‌ها آن‌ها را روی حرارت شدید و شعله‌ور نگذارید. بهترین کباب شیشلیک(کباب شاندیز) کبابی است که گوشت آن مغزپخت شده باشد. سرآشپزان ماهر در رستوران ارکیده به‌خوبی می‌دانند که کباب باید کاملاً برشته و مغزپخت باشد به این دلیل در ارکیده شیشلیک‌ها همیشه به‌صورت یک‌دست کباب شده و به همین علت عنوان بهترین کباب شاندیز در تهران به ارکیده نسبت داده‌شده است.

طرز تهیه بهترین کباب شاندیز در تهران

برای طبخ کباب شیشلیک اغلب از گوشت گوسفندی استفاده می‌کنند چراکه هر چه گوشت تردتر باشد شیشلیک خوشمزه‌تر می‌شود اما گاهی اوقات از گوشت گوساله نیز در تهیه شیشلیک استفاده می‌کنند. همان‌طوری که پیش‌تر اشاره شد زمان تهیه بهترین کباب شاندیز در تهران برای کیفیت بهتر کباب چربی روی دنده را جدا نمی‌کنند تا کبابی لذیذتر و تردتر حاصل شود. بعد ازاینکه گوشت به همراه دنده برش داده‌شد، هر تکه را از قسمت استخوان در دست گرفته و گوشت چسبیده به دنده را به کمک گوشت‌کوب می‌کوبند تا کاملاً پهن و یکدست شود. این کار باید قبل از اضافه کردن سایر مواد به گوشت انجام شود در غیر این صورت بافت گوشت بسیار ترد بوده و در صورت کوبیده شدن ممکن است له شود. رستوران ارکیده با بیش از 60 سال تجربه و به‌کارگیری سرآشپزان چیره‌دست و ماهر که از مرغوب‌ترین، تازه‌ترین و باکیفیت‌ترین گوشت‌ها برای طبخ شیشلیک استفاده می‌کنند، توانسته تمام نکات و فوت‌وفن طبخ یک شیشلیک عالی و منحصربه‌فرد را رعایت کرده تا تجربه خوردن بهترین کباب شاندیز در تهران تا مدت‌ها زیر زبان مشتریانش باقی بماند.

بهترین کباب شاندیز در تهران

مرحله بعدی پس از انتخاب و برش گوشت‌ها و قبل از خواباندن آن‌ها در پیاز اضافه کردن زعفران دم‌کرده است تا رنگ و عطر ایده‌آل برای کباب حاصل شود. حال گوشت‌ها را داخل ظرفی دیگر قرار داده و بعد از اضافه کردن زعفران پیازها را حلقه‌ای خورد کرده و به گوشت می‌افزایند. اگر پیازها رنده شوند نمی‌توان آن‌ها را از گوشت جدا کرد و زمان پخت به گوشت چسبیده و باعث تلخ شدن آن می‌شوند؛ بنابراین شکل حلقه‌ای و تکه‌های درشت برای خرد کردن پیاز بهترین حالت ممکن است. سپس دو حبه سیر را خردکرده و به پیاز اضافه می‌کنند. در ادامه فلفل سیاه و آب‌لیموی تازه را نیز به مواد می‌افزایند، در این مرحله ممکن است کمی ماست و روغن‌زیتون نیز به کباب اضافه کنند؛ ترکیب آب‌لیمو و ماست بهترین شیشلیک تهران را تردتر می‌کند. ادویه‌های مخصوص سرآشپز که در طعم نهایی کباب تأثیرگذارند یکی دیگر از وجوه تمایز بهترین کباب شاندیز در تهران است. بعد از مخلوط کردن مواد با گوشت ظرف را داخل یخچال قرار داده و اجازه می‌دهند به مدت 5 تا 6 ساعت بماند. در برخی رستوران‌ها به علت رعایت نکردن مدت دقیق خواب گوشت در مواد، طعم نهایی کباب مطلوب نبوده و گوشت پخته‌شده کاملاً سفت است.

 

برخی رستوران‌ها نیز از راه میانبر ولی اشتباه خرد کردن کیوی در ترکیب گوشت و پیاز استفاده می‌کنند تا کمبود زمان را جبران کرده باشند. در این روش یک ساعت قبل از کباب کردن گوشت، آن را در تکه‌های کیوی یا آب کیوی می‌خوابانند. این کار اگرچه سبب ترد شدن کباب می‌شود ولی به علت نبود زمان کافی برای نفوذ سایر مواد به تمام قسمت‌های گوشت، شیشلیک کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. در رستوران ارکیده به‌طور منظم از ساعت‌ها قبل دنده‌های تکه شده در سس مخصوص خوابانده و در یخچال نگهداری می‌شود تا طعم خاص آن‌ها به بافت گوشت نفوذ کرده و عنوان بهترین شیشلیک تهران برازنده آن باشد.

بهترین کباب شاندیز در تهران

بعد ازاینکه گوشت طعم گرفت نوبت به سیخ کشیدن گوشت‌ها می‌رسد؛ سیخ زدن گوشت دنده سخت است و برای این کار باید مهارت داشت. در برخی رستوران‌ها برای لذیذتر شدن شیشلیک بین گوشت‌ها دنبه می‌کشند البته این کار اگرچه در بهتر شدن طعم نهایی کباب تأثیرگذار است اما کبابی پرچرب حاصل می‌شود. سیخ‌ها در فاصله‌ی مناسب با آتش قرار داده‌شده تا به‌طور یکدست برشته شوند. مغزپخت شدن یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کباب شاندیز در تهران است که توسط سرآشپزان ماهر در شعبه‌های میدان آرژانتین، اقدسیه رعایت خواهد شد.

 

هنگام پخته شدن کباب روی آتش می‌توانید مقداری کره و زعفران را به شکل سس درآورده و روی گوشت‌ها بمالید تا آب میان بافتی گوشت کمتر تبخیر شده و کباب لذیذتر شود. به‌این‌ترتیب بهترین کباب شاندیز در تهران ‌یک شیشلیک آبدار و ترد است که به‌راحتی جویده شده و طعم بسیار خوبی دارد. در مراحل پایانی پخت به گوشت نمک اضافه می‌کنند چراکه افزودن نمک قبل از پخته شدن گوشت باعث می‌شود کباب سفت شده و جدا کردن گوشت از سیخ مشکل شود. بعدازاینکه کباب‌ها به‌خوبی پخته شدند بهترین شیشلیک تهران به همراه نان داغ و پلو زعفرانی روی میز شما قرار می‌گیرد تا خاطره‌ای جذاب از خوردن این کباب را در بهترین رستوران تهران برای شما رقم بزند.

 

ازآنجایی‌که تمام نکات لازم برای پخت کباب شیشلیک(کباب شاندیز) توسط سرآشپزان ماهر رستوران ارکیده رعایت می‌شود بنابراین برخلاف تصور همه می‌توان گفت که بهترین کباب شاندیز در تهران یافت می‌شود نه مشهد؛ چراکه ارکیده با ارائه کبابی بی‌نظیر تجربه شیرین از یک وعده غذایی خوب را برای مشتریان خود رقم‌ خواهد زد.
 

اخبار مرتبط

بهترین کباب ‌کوبیده تهران کجاست؟ | لذیذترین کباب

1398/10/07 در ساعت 09:26:11

برای صرف بهترین کباب کوبیده تهران در فضایی آرام و دل‌نشین می‌توانید به شعبه آرژانتین یا اقدسیه رستوران ارکیده سر بزنید. در این رستوران چلوکباب با انواع دورچین روی میز شما قرار می‌گیرد.

بهترین کباب ‌کوبیده تهران کجاست؟ | لذیذترین کباب

بهترین شیشلیک در متل قو کجاست؟!

1398/10/03 در ساعت 11:10:58

بهترین شیشلیک در متل قو از گوشت دنده گوسفندی استفاده می‌شود که بعد از تکه‌تکه کردن آن را با برخی مواد دیگر طعم‌دار کرده و بروی زغال کباب می‌کنند.بهترین رستوران متل قو طعم بی‌نظیر شیشلیک را به شما ارائه می‌دهد.

بهترین شیشلیک در متل قو کجاست؟!

معرفی بهترین کباب شاندیز در شهریار

1398/10/02 در ساعت 14:17:05

ارکیده با طبخ بهترین کباب شاندیز در شهریار تلاش کرده تا از مهمانان خود به‌گونه‌ای ویژه پذیرایی به عمل بیاورد و لذت چشیدن طعم بی‌نظیر غذای ایرانی برای مهمانان و مشتریان وفادار خود فراهم کند.

 معرفی بهترین کباب شاندیز در شهریار

صرف بهترین کباب کوبیده کرج در محیطی بی‌نظیر

1398/10/02 در ساعت 11:14:15

صرف بهترین کباب کوبیده کرج در رستوران ارکیده هنگامی‌که موسیقی زنده در محیطی کاملاً مدرن و مجلل نواخته می‌شود، لحظات به‌یادماندنی و خاطره‌انگیزی را برای شما رقم خواهد زد.

صرف بهترین کباب کوبیده کرج در محیطی بی‌نظیر

4 ویژگی بهترین رستوران شمال برای جلسه کاری

1398/10/01 در ساعت 13:07:27

بهترین رستوران شمال برای جلسه کاری را مقصد سفر خود انتخاب کنید. رستوران ارکیده متل قو با دکوراسیون شیک و غذاهای باکیفیت مکانی ایده‌آل برای برگزاری یک جلسه کاری با شرکای تجاری یا جلسات داخلی با همکاران، خواهد بود.

4 ویژگی بهترین رستوران شمال برای جلسه کاری

بهترین رستوران کرج برای مجالس ختم

1398/10/01 در ساعت 09:35:09

بهترین رستوران کرج برای مجالس ختم یا هر مجلس دیگری اعم از مجالس تولد، نامزدی و غیره بهترین تدارکات را در نظر می‌گیرد و به بهترین شکل از مهمانان خود پذیرایی می‌کند.

بهترین رستوران کرج برای مجالس ختم
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%